Nincs talán annyira megosztó egészségügyi szervezet, mint a WHO. Mielőtt megpróbálnánk megérteni a WHO szándékait, érdemes megnézni néhány nagyon furcsa dolgot, amit az évek során mondtak és tettek. Az alább felsorolt példák tényeken alapulnak, a cikk végén egy linkgyűjteményben mindenki utána járhat ezeknek.
- Dicsérte Észak-Koreát az elhízás hiánya miatt. Ezt gondolom nem kell kommentálni.
- Kezdetben azt állította, hogy a COVID-19 nem fertőző, még akkor is, amikor Kína kezdte beismerni, hogy lehet hogy az.
- Később meggondolta magát, amikor a Covidot világjárványnak nevezte, ami azt jelentette, hogy mindenki elkésett az életfontosságú készletek beszerzésével.
- Dicsérte Kínát a Covidra adott válaszáért, annak ellenére, hogy a veszélyre figyelmeztetni próbáló orvosokat a rendőrség elhallgattatta.
- Megpróbálta Robert Mugabe zimbabwei elnököt, a WHO jószolgálati nagykövetének kinevezni. Azt a Robert Mugabe-t, aki tönkretette a zimbabwei egészségügyet, ahol az orvosok és a személyzet fizetés nélkül dolgoztak, a gyógyszerek hiánya pedig mindennapos volt.
- A WHO-nál többet költenek útiköltségekre, mint az AIDS-re, a tuberkulózisra és a maláriára fordított teljes költségvetés összege.
- A Kongói Demokratikus Köztársaságban 2018–2020 közötti ebola járvány során az egyik ápolóasszisztens azzal vádolta a WHO orvosát, hogy dupla fizetést ajánlott fel neki a szexért cserébe. Ez csak egy példa a többszörös kötelességszegési eseteknek, amelyekről állítólag a WHO tudott, de nem cselekedett.
- A WHO kitüntette az indiai egészségügyi minisztert, mert betiltotta az e-cigarettákat és a hevített dohánytermékeket, ezzel több tízmillió dohányzót fosztott meg attól, hogy ártalomcsökkentő alternatívára váltsanak, ergo ezek az emberek idő előtt fognak meghalni. Gratulálunk!!!
- Kulcsfontosságú tanulmányként idézett egy kutatást, amely azt mutatta, hogy az e-cigaretta fogyasztása káros a szívre. Természetesen ez nem igaz, a kutatók maguk vonták vissza a tanulmányukat, de ez a WHO-t nem zavarta, a mai napig idéznek belőle.
- Az Egyesült Államokban lezajlott EVALI tüdőbetegség-járványt az e-cigarettákhoz kötötte, annak ellenére, hogy ezt a feketepiaci kannabisztartalmú folyadékban található E-vitamin-acetát okozta. Ez annyira rögzült minden egészségügyi szakemberben, hogy még itthon is előszeretettel veszik elő, ha el akarnak rettenteni bárkit az ártalomcsökkentéstől.
- A végére hagytam a WHO dohányzásellenes politikáját. Valamikor ez a szervezet, keretekbe foglalta a dohányzás okozta károk csökkentését. Volt olyan elképzelése, hogy mennyivel kellene csökkenteni az égő dohányban termelődő káros anyagokat. Egyébként ezek konkrét számok voltak, ám amikor megjelentek azok az eszközök a piacon (e-cigaretta, hevített dohány, nikotin tasak), amelyek hozták az általuk megálmodott kárcsökkentés szintjét, ezek betiltására törekedtek. Nehéz épp ésszel felfogni, hogy ha egy dohányzó ember nem tud másként leszokni csak ezekkel a termékekkel, miért akarjuk ezt a lehetőséget elvenni tőle? Miért kényszerítjük dohányzók millióit arra, hogy folytassák tovább az élethosszig tartó cigaretta fogyasztást?
Végezetül álljon itt egy idézet a WHO dohányzás visszaszorításával összefüggő stratégiájából:
A dohányzás visszaszorítása: a kínálat, a kereslet és az ártalomcsökkentési stratégiák sora, amelyek célja a lakosság egészségének javítása a dohánytermékek fogyasztásának megszüntetésével vagy csökkentésével, valamint a dohányfüstnek való kitettség megszüntetésével vagy csökkentésével.
Linkek:
A Kínai orvos, aki megpróbált figyelmeztetni másokat
Szerző: Ficsor Zoltán
Villanypára Egyesület