Amikor még dohányoztam, az elsődleges dolog ami megfogott ebben az egész procedúrában, az „ÉNIDŐM” volt. Rágyújtasz, tudod hogy ezt a tíz percet maximum egy atombomba tudja tőled elvenni, vagy még az sem, mert mire ideér a lökéshullám, már eltapostad a csikket. Ez egyfajta révülés, egy szent állapot, rendezed magad, visszapattintod az elveszett legóid darabjait. Kicsit beleülsz a semmi közepébe. Kell ez a tíz perc, kell mert enélkül nem viselhető el a hétköznap.
Volt egy időszak amikor állandóan leszoktam.
Az időtartamok nagyjából három órától három hónapig tartottak, attól függően épp mennyire voltam erős vagy gyenge. A vége mindig az volt, hogy jött valaki és megkínált… Ez már a múlt, de mitől is lett ennyire más az e-cigarettával való leszokás? Egyrészt ez is egy hosszú folyamat volt. Először csak az esti cigiket váltotta ki, jó volt de nagyon macerás: repedő tankok, liquid tócsák, pálcika készülékek.
Hála a növekvő felhasználói tábornak, lassan, de kinőtte ez a technológia is a gyermekbetegségeit, és volt egy pillanat, amikor már nem kellet a cigaretta.
Amikor valaki végigélte az e-cigaretta fejlődésének minden fázisát, megtanulja becsülni azokat az előnyöket, amit ez a füstmentes technológia adhat. Gyakorlatilag úgy érzem magam mint amikor sikerült hosszabb ideig nem dohányoznom, de élvezem vele a nikotin stimuláló hatását is. Tudom, tudom, az a fránya nikotin, az minden baj okozója... De nem, nekem kell, és fogom is használni. Természetesen a magyar helyzetben, ezt csak a jogszabályi környezet óvatos kerülgetésével tudom megtenni, mert betiltották az ízesített nikotinos liquideket.
Na most jöhetne a nyafogás:
Milyen hülyék, idióták, hozzá nem értők
Fideszes csürhe és a többi, hol érzelmi hol politikai alapú kurvaanyázás… De mindenki nyugodjon le a p.csába, ez nem politikai oldal függő.
Ha azt akarja valaki kideríteni, hogy kinek a fejében fogant meg ez a szar gondolat, először a WHO, majd a Bloomberg Philanthropies egészségügyi fasisztái között kell érdeklődni. Ők azok akik tematizálják az orvostársadalom álláspontját, ők azok akik a fiatalok védelmében, majd milliárdnyi embert tartanak a dohányzás mellett, a „leszoksz vagy meghalsz” könyörtelen politikájával. Ez sosem volt hatásos, mint a tapasz vagy a rágógumi, vagy a vareniklin ami egy életre leszoktatott néhány embert, miután kilépett az ablakon.
Szóval itt van ez a nagyon sikeres stratégia, az ízesítés tiltása. Nézzük a cigaretta esetét. Nincs mentolos cigaretta a polcokon? Fogd meg a söröm! Van milliónyi „aromagolyó” betolod a füstszűrőbe és már pattinthatod is. Esetleg vásárolsz mentolos szivarkát, vagy cseppentesz rá mentol kristályból kotyvasztott esszenciát. A lehetőségek tárháza kifogyhatatlan. Ki is gondolta, hogy a fiatalok a mentolos rágóról, csak a mentol miatt átszoknak a cigarettára? Ja, tudom! A mentol a káros a tüdőre! Vagy másban nem?!
Nézzük az e-cigarettát!
A WHO szerint ezek a fiatalok számára vonzó ízekben kerülnek forgalomba, ezért kell betiltani az ízesítésüket. Bárki bármit is mond, a liquidnek önmagában nincs íze, nikotin tartalomtól függetlenül. Hát ja... lószar ízzel elég nehéz betörni a piacra, gondolom ennek a megállapításához nem kell diploma. Viszont ezzel szinte minden felhasználót a fekete-szürke piac felé terelnek.
Sokszor leírtam, de nem elégszer: ennek az lesz a vége, hogy valaki valami nagyon halálos kotyvaszt fog eladni a feketepiacon. Természetesen akkor majd jön a „Mi megmondtuk!” invázió, és majd azok fogják döngetni a mellüket, hogy mekkora látnokok, pont azok, akiknek ez az egész köszönhető. Szóval ki a felelős azért hogy ezek mindenkinek vonzó izek, beleértve azt a nyolcvanmillió e-cigarettázót? Gondolom a nagymami, aki annyira jó almáspitét sütött, hogy liquidben is finom. Esetleg a csokoládé gyárak, a cukorka gyártók, a banántermesztők és a narancsliget tulajdonosok.
Nem mellesleg ezek az ízek alkoholos italokban nem zavaróak?!
Amikor a hülyék diadalt ülnek, akkor a józan ész megsemmisül. Ahol életbe léptek az ízesítési tilalmak ott nőtt a fiatalkorú dohányzók száma.
Magyarország, Dánia, Hollandia, Spanyolország, Lettország tiltotta be, vagy korlátozta az ízesítéseket. Az EU döntéshozói bátorították ezeket az országokat, természetesen közben a WHO az egekig dicsérte őket.